A MERCUR együttes filmfelvételen

Debrecen első beatzenekara a Mercur együttes volt. Csak olyan hangfelvétel maradt róluk, amit a tagok készítettek próbák vagy koncertek során. Mozgókép felvétel nem volt látható róluk idáig. Bessenyei Mihály, a Mercur egykori basszusgitárosa őrzött egy filmtekercset. Azt mondta, ezen a tekercsen van egy kis film az egyik koncertjükről. Sajnos ő már nem érhette meg, hogy lássa. A filmet sikerült digitalizálni Enyedi J. Gábor jóvoltából. Hang azonban még nem volt hozzá. Néhány régi, házilag készített Mercur felvételből választottunk egyet, amit Méhes János hangmérnök javított ki. Ezt követően már csak össze kellett vágni a képet a hanggal, amit Tikász Gergely készített el. A filmet a Debreceni Rockmúzeum új tárlatának megnyitóján mutattuk be 2015-ben a Múzeumok éjszakáján. Sok öreg és fiatal zenész, régi rajongók akik még hallották élőben a Mercurt meghatódva nézték újra egykori kedvenc együttesüket.